Zespół

Kim jesteśmy

Poznaj nasz zespół specjalistów

Psychiatra paweł pawełczak

Specjalista psychiatra

Dr n. med. Paweł Pawełczak

Specjalista psychiatra z 15 letnim doświadczeniem w leczeniu osób z chorobami i zaburzeniami psychicznymi. Ukończył Akademię Medyczną w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Psychiatrii w Lublinie i Klinice Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2009r. prowadzi prywatną praktykę lekarską. W 2012r. uzyskał tytuł specjalisty psychiatry. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu psychiatrii. Swoją wiedzę stale poszerza uczestnicząc w konferencjach naukowych. W 2015 r uzyskał tytuł naukowy doktora nauk medycznych na podstawie pracy dotyczącej czynników mających wpływ na ryzyko nawrotu psychozy i ponownej hospitalizacji psychiatrycznej u pacjentów leczonych z powodu schizofrenii. W swojej praktyce zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem całego zakresu chorób i zaburzeń psychicznych u osób dorosłych. Od wielu lat związany na terenem Sochaczewa, świadcząc pomoc osobom z kryzysem psychicznym. Jest założycielem Kliniki Zdrowia Psychicznego w Sochaczewie, prywatnej poradni psychiatryczno-psychologicznej dedykowanej osobom potrzebującym pomocy w zakresie zdrowia psychicznego.

Posiada uprawnienia do wystawiania recept na leki refundowane i wystawiania zwolnień lekarskich.

W życiu prywatnym nieustannie nabierający doświadczeń jako mąż i ojciec trójki dzieci.

Specjalista psychiatra

Dr Michał Suchacz

Lekarz specjalista psychiatra. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie w 2005 roku. W latach 2007 – 2013 pracował w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie. Od 2010 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską. Od 2012 roku pracuje również w Poradni Profilaktyczno-Leczniczej Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

Jest współautorem rozdziału „Postępowanie w najczęstszych zaburzeniach psychicznych u osób zakażonych HIV” w rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS dotyczących zaleceń opieki nad osobami zakażonymi HIV.

Zajmuje się leczeniem diagnostyką zaburzeń i chorób psychicznych min. zaburzeń depresyjnych, lękowych (nerwicowych), psychotycznych, uzależnień oraz bezsenności u osób dorosłych.

Psychiatra michał suchacz
psychiatra szymon olejnik

Specjalista psychiatra

Dr Szymon Olejnik

Specjalista Psychiatra z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej i ambulatoryjnej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w oddziale Psychiatrycznym z pododdziałem Detoksykacyjnym w Sochaczewie (oddział stacjonarny, ambulatorium, praca konsultacyjna). Pracował w poradniach zdrowia psychicznego i poradniach leczenia uzależnień. Uzyskał specjalizację w 2012 roku. Od 15 lat zajmuje się problemami w całym spektrum chorób i zaburzeń psychicznych u osób dorosłych. Jest także aktywnym uczestnikiem licznych konferencji medycznych. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Lekarskim od 2004 roku.

Diagnozuje i prowadzi pacjentów z problemami:

 • zaburzeń nastroju (min. depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej),
 • zaburzeń lękowych,
 • zaburzeń adaptacyjnych,
 • zaburzeń snu,
 • uzależnień,
 • schizofrenii i innych zespołów o charakterze psychotycznym,
 • otępienia i zaburzeń psychicznych wieku podeszłego,
 • zaburzeń osobowości.

Posiada uprawnienia:

 • wypisywania recept na leki (w tym refundowanych),
 • wystawiania zwolnień lekarskich ZUS ZLA (L4),
 • wystawiania zaświadczeń lekarskich.

Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta uzależnień

Mgr Aneta Jóźwik-Tkaczuk

Jest absolwentką psychologii klinicznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończyła 4- letnie szkolenie psychoanalityczne zorientowanej psychoterapii indywidualnej i grupowej w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie oraz studia podyplomowe w zakresie terapii uzależnień i współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Od 2012 roku zajmuje się psychoterapią. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w Szpitalu Psychiatrycznym w Łukowie, Poradni Profilaktyki Środowiskowej MARATON w Warszawie, prowadząc indywidualną i grupową psychoterapię dorosłych oraz młodzieży. Prowadziła terapię uzależnionych w formie ambulatoryjnej oraz w stacjonarnym Ośrodku Readaptacyjno-Rehabilitacyjnym w Piastowie.

Obecnie udziela pomocy psychologicznej oraz prowadzi psychoterapię indywidualną w prywatnych placówkach w Warszawie oraz współpracuję z Fundacją Na Rzecz Zapobiegania Narkomanii. Pracuje z osobami uzależnionymi oraz członkami rodzin dysfunkcyjnych (DDA), osobami cierpiącymi na depresję, zaburzenia odżywiania, zaburzenia nerwicowe natury psychosomatycznej oraz zaburzenia osobowości (zachowania). Swoją opieką – w formie terapii indywidualnej– obejmuje dorosłych, a także młodzież powyżej 16. roku życia. Psychoterapeuta pomaga w problemach związanych z trudnościami budowania satysfakcjonujących relacji z ludźmi, kryzysami w związkach, żałobą, utratą pracy. Jako psychoterapeuta zajmuje się również pracą dotyczącą poczucia osamotnienia, pustki, problemami egzystencjalnymi w tym brak chęci do życia, myśli samobójcze.

Prowadzi terapię w nurcie psychoanalitycznym – pracuje z pacjentem, zwraca szczególną uwagę na wydarzenia z życia oraz sposób wchodzenia w relacje z innymi ludźmi. Jest przekonana, że umiejętność rozumienia siebie oraz swoich emocji wpływa na poprawę jakości życia oraz możliwość korzystania z własnego potencjału . Terapia psychoanalityczna to naukowo udowodniona metoda leczenia. Jako psychoterapeuta pracuje w zgodzie z kodeksem etycznym, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

psychiatra aneta jozwik

Psycholog, psychoterapeutka, lekarz.

Dr Kateryna Probachai

Jest z wykształcenia lekarzem, psychologiem oraz znajduje w trakcie 4-letniego szkolenia w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal w Warszawie.
Pracuje w podejściu psychoanalitycznym. Podczas udzielenia pomocy stara się zapewnić pacjentowi bezpieczną przestrzeń dla przeżycia uczuć, emocji, poznawania i lepszego zrozumienia siebie, budowania refleksyjnego myślenia. Jest przekonana, że głębsza wiedza o sobie pomaga w odnalezieniu, opanowaniu i rozwinięciu swojej siły, skuteczniejszym korzystaniu z własnego potencjału. Szczególne znaczenie w swojej pracy nadaje relacji terapeutycznej. 

Posiada doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na depresję, chorobę afektywną dwubiegunową, uzależnienia, zaburzenia ze spektrum autyzmu, schizofrenię, upośledzenie umysłowe i inne. Ma także doświadczenie w pracy z migrantami i uchodźcami. 

Prowadzi konsultacje psychologiczne i terapię w języku polskim, rosyjskim i angielskim. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u psychoanalityków PTPa i superwizorów ISPHS. 

Dr. Kateryna Probachai przyjmuje w poniedziałki w godzinach 10-16.

Mediator, trener rodzinny, terapeuta

DOROTA HOLC

Doświadczenie zdobywałam pracując przez ponad 20 lat w placówkach medycznych o różnych specjalnościach, odpowiadając za organizację procesów leczenia i zdrowienia pacjentów. Ostanie 4 lata byłam związana z placówkami zajmującymi się zdrowiem psychicznym.
Pracuję w nurcie terapii poznawczo – behawioralnej i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Bliska jest mi filozofia dialogu motywującego i porozumienia bez przemocy.

Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają:

 • kryzysów życiowych
 • problemów w relacjach
 • osobistych i zawodowych
 • stanów lękowych
 • stanów depresyjnych
 • wypalenia zawodowego
 • niskiej samooceny
 • prowadzę mediacje rodzinne

Ukończyłam Politykę Społeczną na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe z Mediacji Rodzinnych i Społecznych, studium pielęgniarskie, szkolenie I i II stopnia z terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR.), szkolenie NVC (porozumienie bez przemocy). Obecnie umiejętności i kompetencje rozszerzam w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej z dialogiem motywującym.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zapraszam, Dorota Holc

Copyright © 2021 | Klinika Zdrowia Psychicznego

Realizacja pixweb.pl