Psycholog czy psychiatra?

Psycholog i psychiatra są specjalistami, do których możemy się udać jeżeli cierpimy na problemy natury psychicznej np. nerwica czy depresja. Różnica pomiędzy specjalistami wynika ze źródła naszych problemów. O tym w dalszej części artykułu.

W naszej klinice mogą Państwo skorzystać z usług doświadczonego psychiatry i psychologa. Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką. Wspólnie opracujemy drogę ku zdrowiu psychicznemu!

Rysunki przygotowane przez psychologa podczas wizyty

Kim jest psycholog i czym się zajmuje?

Psycholog jest złotym rozwiązaniem jeżeli źródłem naszych problemów jest typowo podłoże psychologiczne np. kompetencje intelektualne. Diagnoza psychologa jest kluczowa jeżeli chodzi o dalszy proces leczenia. Specjalistycznym okiem przygotuje proces leczenia dostosowane pod naszą osobę. Jeżeli psycholog stwierdzi, że niezbędne okażą się leki farmaceutyczne, skieruje nas do psychiatry. Psycholodzy z Kliniki Zdrowia Psychicznego Dr N. Med. Pawła Pawełczaka pomogą Państwu w trudnych sytuacjach. Naszym obowiązkiem jest zlokalizowanie źródła problemu i udzielenie kompleksowe pomocy, która pomoże w odzyskaniu pełni zdrowia psychicznego. Specjaliści z naszej kliniki są odpowiednimi osobami, które dodatkowo pomogą Państwu w trudnych momentach życiowych np. utrata bliskiej osoby, ogromna ilość stresu w pracy, wsparcie ofiarom przemocy, pomoc z depresją czy stanami lękowymi itp.

Kim jest psychiatra i czym się zajmuje?

Leczenie pod okiem psychologa może okazać się nieskuteczne w poważnych przypadkach. Część chorób o podłożu psychologicznym wymaga leczenia farmakologicznego. Tu z pomocą dłonią pojawia się psychiatra, który jako jedyna osoba jest uprawniony do przepisania odpowiednich leków. Do takich chorób możemy zaliczyć zaawansowaną depresję, napady lękowe czy bezsenność. Interwencja psychiatry wskazana jest również w przypadku uzależnień (np. alkoholowych) czy w przypadku zaburzeń psychotycznych (np. nieuzasadniona agresja czy szepty w głowie).

Kobieta z zaburzeniami zdrowia psychicznego zastanawiająca się nad wyborem specjalisty

Z czyjej pomocy powinienem skorzystać?

Niezależnie od występujących objawów, wskazana jest wizyta u psychologa, który fachowym okiem oceni przyczynę występujących problemów i pokieruje Państwem w trakcie leczenia. Bardzo często psycholodzy i psychiatrzy współpracują ze sobą. Leki przepisane przez psychiatrę są w stanie skutecznie zredukować objawy, niestety nie zawsze przyczyny. Tu niezbędna okazuje się pomoc psychologa, który specjalizuje się w wykrywaniu źródła problemów i etapowo niwelować go. Niewskazane jest czekanie jeżeli zauważą Państwo u siebie pierwsze niepokojące symptomy. Zwlekanie z postępującą chorobą może doprowadzić do poważnych stanów, których leczenie będzie trwało latami. Zapraszamy do konsultacji ze specjalistami pracującymi w naszej Klinice Zdrowia Psychicznego Dr N.Med. Pawła Pawełczaka. Nasi specjaliści zrobią wszystko, aby pomóc Państwu odzyskać pełnię zdrowia psychicznego.

Copyright © 2024 | Klinika Zdrowia Psychicznego

Realizacja pixweb.pl