Psychoterapia – Na czym polega?

Niektórym osobom na słowa „psychoterapia” lub „psychoterapeuta” od razu cierpnie skóra i mają bardzo złe skojarzenia z różnego rodzaju filmów, książek, starych przekonań. Wszystkie te złe skojarzenia są oczywiście niesłuszne, ponieważ psychoterapia jest z góry nastawiona na pomoc człowiekowi, a nie na wyrządzenie mu krzywdy. Czym zatem dokładnie jest ta metoda leczenia, z której mogą skorzystać Państwo w naszej klinice??

W naszej klinice mogą Państwo skorzystać z psychoterapii. Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką. Wspólnie opracujemy drogę ku zdrowiu psychicznemu!

Co to jest psychoterapia?

Psychoterapia łączy ona w sobie elementy filozofii, medycyny oraz psychologii i ma na celu leczenie schorzeń oraz różnego rodzaju nieprawidłowości w funkcjonowaniu ludzkiej psychiki. Głównym i podstawowym założenie tego rodzaju leczenia jest przede wszystkim bliski i bezpośredni kontakt lekarza psychoterapeuty z pacjentem. Nie muszą to być spotkania indywidualne – zajęcia z psychoterapeutą mogą również odbywać się w grupie w zależności od rodzaju przyjętej formy psychoterapii. Nie należy zatem demonizować ani psychoterapeutów ani samej psychoterapii, ponieważ jej głównym zadaniem jest niesienie pomocy człowiekowi w trudnych chwilach.

Na co może pomóc leczenie psychoterapeutyczne?

Przede wszystkim należy sięgnąć po tego typu rozwiązania w momencie, kiedy pacjent wykazuje symptomy depresji, ma stany lękowe, zaburzenia odżywania lub swego rodzaju fobie. Praca nad emocjami, lękami w przypadku żałoby, poczucia bezradności, braku chęci i motywacji do działania bywa naprawdę pomocna i przywraca człowieka z powrotem do życia oraz pomaga mu się uporać ze złym poczuciem braku własnej wartości. Często mówi się, że psychoterapeuta to pewnego rodzaju przewodnik podczas podróży, jaką pacjent musi odbyć w głąb siebie. Zapraszamy do skorzystania z psychoterapii w naszej klinice lokalizującej się w Sochaczewie. Nasi specjaliści czekają, żeby pomóc Państwu!

Rodzaje psychoterapii

W medycynie rozróżnia się kilka rodzajów terapii, dzięki czemu można wybraną metodę idealnie dopasować do zaburzeń pacjenta. Metody, stosowane przez specjalistów z naszej kliniki w Sochaczewie, różnią się między sobą źródłem inspiracji, podejściem do pacjenta oraz sposobem prowadzenia zajęć. Do najważniejszych rodzajów możemy zaliczyć poniższe terapie:

  • poznawczo-behawioralną;
  • humanistyczną;
  • Gestalt;
  • systemową;
  • narracyjną;
  • psychoanalizę;
  • psychodynamiczną.

Dzięki tak dużemu wachlarzowi możliwości i narzędzi psychoterapeuci mogą idealnie dostosować metody leczenia do indywidualnych zaburzeń pacjenta i dzięki temu są mu w stanie lepiej pomóc w uporaniu się z własnymi, przytłaczającymi emocjami i na nowo zbudować poczucie własnej wartości.

Copyright © 2024 | Klinika Zdrowia Psychicznego

Realizacja pixweb.pl